سبد خرید
آنچه در این مقاله می‌خوانید
ترانس افزاینده ولتاژ

آشنایی با ترانس افزاینده ولتاژ + خرید با قیمت مناسب

آنچه در این مقاله می‌خوانید

ترانس افزاینده ولتاژ (Booster transformer) یک نوع ترانسفورماتور پرکاربرد است که ولتاژهای ثانویه ترانس نیز بالا‌تر از ولتاژهای اولیه در ترانس است‌. به همین دلیل در بازارهای خرید و فروش تجهیزات برق این نوع ترانسفورماتورها را به عنوان ترانس افزاینده ولتاژ معرفی می‌کنند.

امروزه انواع ترانس افزاینده ولتاژ به علت توانایی افزایش ولتاژهای دریافتی می‌توانند پاسخگوی بسیاری از کاربردهای خاص در کشور باشند‌. به فرض مثال در کشورهایی که منبع برق مصرفی آن‌ها ۱۱۰ ولت است با کمک ترانسفورماتورهای افزاینده می‌توانند تولید برق خود را به ۲۲۰ ولت برسانند‌. چون مهم‌ترین وظیفه این مدل ترانس‌ها نیز افزایش ولتاژ برق است.

اهمیت استفاده از ترانس افزاینده ولتاژ

با پیشرفت‌های روز افزونی که در ساخت ترانسفورماتورهای افزاینده به وجود آمده است بنابراین برای انتقال دادن جریان برق بین شهرهای مختلف و حتی روستاهای دور افتاده در تمام دنیا به این ترانسفورماتورهای افزاینده ولتاژ بسیار نیاز است.

مهم‌تر اینکه به کار بردن ترانس‌های افزاینده ولتاژ سبب کاهش قیمت برق مصرفی و جریان برق انتقال یافته به مناطق دور افتاده می‌شود‌.‌ پس تعجبی ندارد که کشورهای توسعه یافته به دنبال خرید باکیفیت ترین ترانس‌های افزاینده ولتاژ هستند.

قیمت ترانس افزاینده ولتاژ

ترانسفورماتورهای افزاینده ولتاژ در بازارهای داخلی و خارجی با قیمت‌های متفاوتی از طرف تولیدکنندگان و شرکت های گوناگونی عرضه می‌شوند؛ اما در حقیقت قیمت ترانس افزاینده ولتاژ به عوامل مختلفی دیگری هم بستگی دارد. در ادامه برخی از این فاکتورهای مؤثر در تعیین قیمت ترانس‌های افزاینده ولتاژ را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

  • رتبه بندی ترانسفورماتورها

درجه بندی ترانس‌های افزاینده ولتاژ اصلی ترین پارامتر برای تعیین قیمت این نوع ترانس‌ها به حساب می‌آید. به همین دلیل است که ترانسفورماتورهای افزاینده ولتاژ با کیفیت‌های یکسان از طرف شرکت های مختلف دارای قیمت‌های متفاوتی هستند‌.

رتبه بندی ترانسفورماتورها

  • مواد سیم پیچ

نوع موادی که در سیم پیچ های ترانس به کار می‌رود یکی از عواملی است که قیمت ترانس افزاینده ولتاژ را دستخوش تغییرات مهمی می‌کند. در این میان ترانس‌های آلومینیومی یقیناً قیمت مناسب‌تری نسبت به ترانس‌های مسی دارند.

  • کارایی ترانسفورماتورها

راندمان و نوع عملکرد ترانس‌های افزاینده ولتاژ نقش مهمی در تعیین قیمت این نوع ترانس‌های برق دارند‌. از آنجایی که ترانس‌های افزاینده جهت کارکرد شبانه روزی طراحی شده‌اند پس کوچک ترین افت راندمان باعث تغییر قیمت ترانس‌ها در حد چشمگیری خواهد شد‌. بنابراین هر چه بازده و کیفیت ترانس بالاتر باشد قیمت آن هم بیشتر است.

  • محیط خنک کننده

محیط خنک کننده یکی دیگر از عوامل اصلی جهت تعیین قیمت ترانس‌های افزاینده به شمار می‌آید. پس اینکه ترانس افزاینده با هوا خنک شود یا با کمک روغن خنک کننده به دمای متعادلی برسد تأثیر زیادی در قیمت ترانس‌های افزاینده ولتاژ دارد. از این رو ترانس‌های هوا خنک کننده قیمت پایین تری نسبت به ترانس‌های روغنی دارند‌.

  • تعداد فازها

اینکه ترانسفورماتور افزاینده ولتاژ در نوع تک فاز باشد یا نوع سه فاز مطمئناً قیمت این محصول را تغییر می‌دهد.

تعداد فازها

سخن پایانی

این روزها انواع ترانس افزاینده ولتاژ در بیشتر تجهیزات الکتریکی مثل اینورترها، باطری ها و همچنین تثبیت کننده ها جهت متعادل سازی ولتاژهای پایین و حتی ولتاژهای بالا به کار می‌روند. از طرفی نقش بسزایی در انتقال نیروی الکتریکی در سطح شهرها و روستاها دارند‌.

به همین منظور ما در فروشگاه الکترونیکی فازمتر با بهره‌گیری از پرسنلی کارآزموده و باسابقه تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا به عنوان یکی از مراکز معتبر فروش ترانس برق در کشور ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه‌ی فروش انواع سیم و کابل های مسی و آلومینیومی، انواع یراق آلات و بهتر نوع ترانسفورماتورها … در خدمت مشتریان گرامی باشیم و محصولات مورد نیاز شما را با تضمین کیفیت و قیمت مناسب بدون واسطه در اختیارتان قرار دهیم.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *