سبد خرید
آنچه در این مقاله می‌خوانید
کابل پمپ شناور

آشنایی با کابل پمپ شناور (کاربردها و مشخصات)

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کابل پمپ شناور (Floating pump cable) یک نوع پمپ چند طبقه است که در ساختار آن یک محرک الکتریکی وجود دارد. در حقیقت کابل پمپ شناور مجموعه‌ای از پمپ با نیروی گریز از مرکز به صورت عمودی است که برای پمپاژ کردن آب و یا هر گونه مایعات مختلف از چاه های عمیق و یا کم عمق و سطحی به کار می‌رود. چنانچه تمایلی به شناخت بیشتر این نوع کابل های مسی دارید تا پایان این متن ما را همراهی کنید تا شما را با مناسب ترین کابل پمپ آب، مشخصات، کاربردها و قیمت های کابل پمپ شناور آشنا کنیم.

کابل پمپ شناور چیست؟

کابل های پمپ شناور نوعی دستگاه الکتریکی هستند که از ۲ بخش مهم تشکیل شده‌اند. این نوع کابل مسی شامل الکتروموتور شناور و همچنین پمپ یا همان توربین است. بنابراین الکتروموتور با چرخش خود پمپ‌های مختلفی نظیر پمپ شفت غلافی، پمپ جریان محوری و حتی الکتروموتور پمپ شناور و یا پمپ توربینی را به راحتی به حرکت درمی‌آورد. در نتیجه آب و یا هر مایع دیگری از چاه به آسانی بالا کشیده می‌شود. اما یادتان باشد برای انتقال دادن جریان الکتریسیته به هر کدام از پمپ‌ها جهت استخراج و توزیع آب از درون چاه حتماً به کابل پمپ شناور نیاز است.

کابل مناسب برای پمپ آب

مناسب ترین کابلی که مخصوص آبرسانی طراحی و تولید شده است کابل پمپ شناور نام دارد. البته عایق کاری روی کابل باید به گونه‌ای در نظر گرفته شده باشد که به راحتی بتوانید آن را خم کنید. از طرفی پوشش روی کابل مقدار کمی آب جذب کند همچنین مقاومت عایقی فوق‌العاده‌ای داشته باشد و در هر شرایط آب‌ و هوایی پایداری آن بسیار بالا باشد.

فراموش نکنید کابلی مناسب است که در صورت آسیب دیدگی و پارگی روکش همچنان کابل های پمپ شناور در مقابل نفوذ آب به اندازه فشار ۴۰ بار مقاومت داشته باشد. مهم‌تر اینکه پلیمر استفاده شده در ساختار کابل شناور فاقد هر گونه فلزات سنگی سمی مثل آرسنیک، سرب و حتی مواد شیمیایی آلی مثل دی ۲_ اتیل هگزیل قتالات باشد.

کابل مناسب برای پمپ آب

مشخصات کابل پمپ شناور

ساختار کابل های پمپ شناور دارای مشخصات و ویژگی های منحصربه‌فردی هستند مثلاً:

  • دارای هادی افشان، تابیده شده و انعطاف پذیر هستند.
  • دارای پوشش ویژه و غیر جاذب نم و رطوبت هستند.
  • دارای عایق آمیزه آلیاژی ویژه هستند.
  • در رنگ های آبی، سیاه و قهوه از عرضه می‌شوند‌.
  • دارای لایه های پودری، نخی و نوارهای ضد آب هستند.
  • مقاومت زیادی در برابر اشعه UV دارند.
  • مقاومت خوبی در برابر اجسام برنده دارند.
  • دارای خواص الکتریکی فوق‌العاده‌ای هستند.
  • تحمل حرارتی زیادی بدون تجزیه شدن دارند.
  • ضایعات آن‌ها به راحتی قابل بازیافت است.

کاربرد کابل پمپ شناور

دقت کنید سیم مسی به کار رفته در کابل های پمپ شناور بیشتر برای کولر، تجهیزات سرمایشی، پمپ‌های کشاورزی و تمامی وسایل برقی خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد کابل پمپ شناور

قیمت کابل پمپ شناور

قیمت کابل های پمپ شناور امروزه در بازار به علت نوسانات ارز دولتی، تحریم‌های ظالمانه، تقاضای خرید و موارد دیگری مدام در حال تغییر است. البته این نوع محصولات برقی چون دارای کیفیت‌های مختلفی هستند و از طرفی به شکل گرد و تخت عرضه می‌شوند. همچنین در اندازه، ضخامت‌ها و ابعاد گوناگونی قرار دارند پس به طور حتم در نرخ های فروش متعددی وجود دارند. ولی به طور کلی کابل های پمپ شناور درجه یک که باکیفیت هستند و در متراژهای بالایی قرار دارند قطعاً قیمت بالاتری خواهند داشت. پس در ارائه لیست جدیدترین قیمت کابل های پمپ شناور پارامترهای مختلفی مثل نوع و توان کابل، شدت جریان کابل، اندازه و نوع عملکرد کابل به طور مستقیم تأثیرگذار است.

سخن پایانی

کابل پمپ شناور جزو کابل های مسی برق است که برای انتقال قدرت، حداکثر افت ولتاژ مناسب باید ۳ درصد ولتاژ نامی باشد. از طرفی حداکثر جریان مجاز را از خود عبور دهد. امروزه این نوع کابل مسی گرد و همچنین کابل مسی تخت در برابر سایش و خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. پس یادتان باشد تمام قدرت و عملکرد پمپ‌های چاه آب و پمپ دیگر سیالات به کابل پمپ شناور و نوع جریان آن بستگی دارد.

به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم در انتخاب کابل های پمپ شناور حتماً به موارد مهمی توجه کنید. همچنین می‌توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان فروش ما در فروشگاه الکترونیکی فازمتر تماس بگیرید. سپس در صورت تمایل مرغوب ترین کابل های پمپ شناور و سایر کابل های مسی و آلومینیومی را از این مجموعه با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *