سبد خرید
آنچه در این مقاله می‌خوانید
کابل مناسب آیفون تصویری

راهنمای انتخاب کابل مناسب آیفون تصویری

آنچه در این مقاله می‌خوانید

برخی افراد برای نصب کابل مناسب آیفون تصویری (The right video door phone cable) و صوتی دچار اشتباه می‌شوند، به این صورت که این دو کابل را به صورت یکسان در کابل‌کشی ساختمان استفاده می‌کنند.ذاما  باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که کابل آیفون صوتی و تصویری با یکدیگر کاملا متفاوت هستند و نباید آن‌ها را جایگزین یکدیگر کرد زیرا مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. یک نکته بسیار مهم در تفاوت آیفون صوتی و تصویری در کابل‌کشی دیتای انتقالی سیم است. به این صورت که برای آیفون صوتی کابل انتقال فقط  برای صوت و یا باز کردن درب کاربرد دارد. اما در آیفون تصویری علاوه بر انتقال صدا نیاز به انتقال تصویر به صورت همزمان نیز است.

در این مطلب از فروشگاه الکترونیکی فازمتر شما را با کابل مناسب آیفون تصویری و ویژگی‌های آن آشنا خواهیم کرد.

قطر مناسب کابل آیفون تصویری

در گذشته استفاده از کابل‌های فویل‌دار مرسوم نبود اما امروزه انواع کابل‌ مسی و کابل آلومینیومی برای برطرف کردن مشکلات موجود در آیفون‌های صوتی و تصویری وارد بازار شده است. شما باید در کابل‌کشی به قطر کابل توجه ویژه داشته باشید و ترجیحا از کابل‌های فویل‌دار با نمره مشخص استفاده کنید. همچنین کابل مناسب برای آیفون صوتی دارای نمره 5 0 است  و کابل مناسب برای آیفون تصویری 6 0 فویل‌دار معرفی می‌شود زیرا باعث جلوگیری از ایجاد نویز در صدا و تصویر خواهد شد.

قطر مناسب کابل آیفون تصویری

بهتر است کابل مناسب آیفون تصویری چه جنسی داشته باشد؟

امروزه به دلیل گران شدن مس در بازار و اوضاع نا‌مناسب اقتصادی انتخاب کابل مناسب آیفون تصویری بسیار مهم است، زیرا بیشتر آلیاژ‌های استفاده شده در ساخت کابل آیفون نامرغوب هستند. در ادامه جنس‌های مختلف کابل مناسب آیفون تصویری را شرح می‌دهیم:

  • کابل آلیاژ مس یا سی سی در آیفون تصویری

به صورت کلی تفاوت چندانی میان کابل‌هایی با آلیاژ مس و سیسی یا بازاریان وجود ندارد. ضمن اینکه کابل‌های دارای آلیاژ رایج‌تر است اما برای استفاده در ساختمان‌ها با تعداد بالا کاربرد ندارد. بنابراین با یک شخص متخصص در حوزه نصب و کابل‌کشی آیفون‌های صوتی و تصویری قبل از اقدام به خرید مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

  • کابل تمام مس در آیفون تصویری

کابل مناسب آیفون تصویری (The right video door phone cable) جنس مس است زیرا کابل مسی مقاومتی در مسیر انتقال صدا و تصویر ایجاد نمی‌کند. ضمن اینکه باعث وضوح و کیفیت بیشتر می‌شود. کابل‌های مسی از کاربرد بیشتری در کابل‌کشی ساختمان‌ها برخوردار هستند زیرا باعث کاهش و یا از بین بردن افت ولتاژ در انتقال سیگنال می‌شود. بنابراین برای استفاده در مسیر طولانی ساختمان‌ها بسیار مناسب است. برای نصب آیفون تصویری باید به نکات بسیار مهمی در سیم‌کشی توجه داشته باشید زیرا مراحل کابل‌کشی هر نوع آیفون با نمونه دیگر متفاوت است. بنابراین نوع قرار گرفتن کابل‌ها در وضوح و کیفیت صدا و تصویر بسیار موثر خواهد بود.

بهتر است کابل مناسب آیفون تصویری چه جنسی داشته باشد؟

روش سیم‌کشی آیفون‌های قدیمی چه معایبی دارد؟

جالب است بدانید روش سیم‌کشی آیفون‌های قدیمی دارای معایب بسیاری است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم:

  • در مرحله اول باید مسیر افقی انتقال کابل از سقف تا کف واحد سوراخ شود به همین دلیل عبور سیم‌ها به صورت استاندارد بسیار زمان‌بر است.
  • چنانچه سیم‌های انتقال در هر طبقه بریده شده باشد در نتیجه زمان نصب مانیتور آیفون بیشتر می‌شود. همچنین احتمال ایجاد نویز در صدا و تصویر به وجود می‌آید بنابراین لازم است سیم‌ها را سرهم بندی کنیم.
  • در صورتی که سیم‌ها بریده شده نباشد قطعا به صورت بدون پوشش است. البته مجاورت سیم با برق 220 ولت احتمال ایجاد نویز را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.
  • اگر اختلالی در کابل‌کشی آیفون یک طبقه اتفاق افتاده باشد به دلیل اتصال هر واحد با واحد بالا‌تر خود کیفیت و وضوح صدا و تصویر طبقات دیگر نیز دچار مشکل می‌شود.

اگر در ابتدا برق‌کار اطلاعات کافی درباره نوع سیستم استفاده شده و کارایی آن نداشته باشد در نتیجه ممکن است مقدار سیم به صورت مورد نیاز خریداری نشود و در میان کار با کمبود سیم مواجه شوید که برای مراحل نصب آیفون ایجاد اشکال می‌کند.

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش کردیم اطلاعات بسیار مناسبی را درباره انتخاب کابل مناسب آیفون تصویری، شرایط نصب، بهترین جنس و سیم‌کشی مناسب در اختیار شما مخاطبان محترم قرار دهیم. فروشگاه اینترنتی فازمتر ارائه‌دهنده بهترین و با کیفیت ترین خدمات در زمینه انواع کابل و سیم مسی و آلومینیومی می‌باشد.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *